Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası
Şu an Bitki Sözlüğü kategorisindeki Hangi çiçek Ne Anlama Geliyor isimli konuyu okuyorsunuz.
 1. #1
  Üyelik tarihi
  05.12.2009
  Mesajlar
  5.290
  Konular
  1587
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Hangi çiçek Ne Anlama Geliyor

  Sponsorlu Bağlantılar
  DUYGULARIN bir başka anlatım biçimi çiçeklerdir. Eğer siz duygularınızı sözlerle anlatamıyorsanız o zaman duygularınızı çiçeklerle anlatın. Çiçeklerde ağızdan çıkacak kelimeler gibidir. Hangi çiçeğin ne anlama geldiğini bilmiyorsanız o zaman sizin için epey zor günler gelmektedir. Sevdiğiniz kişiye (Hint açelyası) veriyorsunuz. Çiçeğin güzelliğinden etkilendiniz. Lakin sevgiliniz bu çiçek yüzünden size o kadar sert davrandı ki anlam bile veremediniz. Sonra evlilikler.com'dan hangi çiçek ne anlama geliyor bölümümüze baktığınzda bu çiçeğin, "sevginin, mutluluğun, beraberliğin, güzel günlerin kısacası herşeyin bittiği" anlamına geldiğini öğreniyorsunuz. Ama sevgilizin, eşiniz bunu sizden çok iyi bildiği için agrasif davranmaktaydı. Nerede ne zaman hangi çiçeği alacağınaz karar vermeden önce ne anlama geldiğin öğrenmenizde fayda vardır. İşte çiçeklerin anlamları;

  Duygularımız ne kadar fazla olsada, doğadaki çiçeklerde duygularımızın anlatımına yetmektedir. Bu nedenledir ki sevgi, aşk, duygu yazarları ve psikologlar doğadaki çiçeklerin renklerine, duruşlarına ve canlılıklarına birer anlam katmışlardır. Bu anlam çiçek bakcıları, bahçıvanlar ve çiçekcilerde bu anlamları da etkin hale getirmişlerdir.

  BEYAZ GÜL: Gül, aşkın sevginin ve mutluluğun en güzel anlatım şekillerinden biridir. Biliyorsunuz ki aşk kendi arasında ayrılır. Yaradana olan aşkımız, anneye olan aşkımız, sevgiye olan aşkımız, doğaya olan aşkımız. İşte Güllerde kendi aralarında böye çeşitlenir. Beyaz Gül, aşkın ve sevginin 'masumiyeti'ni simgeler.

  KIRMIZI GÜL: Yaşadığınız bu dünyada seviyor ve seviliyorsanız sizden daha mutlu insan olamaz. İşte bu sevgiyi bazen kelimelerde ve sözcüklerde ararız. Kadınlar ise bu kelimelerle birlikte duyguların en güzel şekli olan çiçeklerden beklerler. Çok seven ve sevilen erkeklerde bunları bilmek ister. Çiçeklerin anlamlarını bilmeyen erkekler bunları tam olarak anlayamaz. Kırmızı gül, Ateşli aşk, Seni çok seviyorum, ihtirasla bağlıyım anlamına gelmektedir. Bu çiçeği bir kıza verirseniz, ateşli duygularla sizi seviyorum, anneye veya ablaya verilirse seni herşeyden çok seviyorum eğer bir büyüğünüze ve önderinize verirseniz tutkuyla bağlıyım anlamına gelir. Bazen bir gül verdiğiniz kişi bu nalmaların tamamını verir.

  PEMBE GÜL: Bir kişiyi seviyorsunuz lakin sevginizi bir türlü açılamıyorsunuz. Ona arkadaşlık teklif etmek istiyorsunuz, bunu kelimelere dökemiyorsunuz. Daha doğrusu nasıl bir tepkiyle karşılaşacağınızı merak ediyorsunuz. Karşınızdaki kişi size duygu beslemese bile vereceğiniz bir çiçek o kişinin size olan duygusunu sert değil ılımanlı bir şekilde herşeyi döker. Pembe gül, "gönlüm sende, seviyorum ve arkadaşımsın. Bu arkadaşlığı sevgiyle bütünlemek istiyorum." anlamına gelmektedir. Pembe gül, " minnettarlık, takdir etmek, hayranlık ve taziye" anlamına geldiğide ifade edilmektedir.

  MAVİ GÜL: Sevginizin ve aşkınızın ilahiliğiniz gösterir. Gülün yapraklarındaki rengin farklılığı sevginizi ilahi aşk olduğunu göstermiş olursunuz. Bu sevgi bir kişiye, bir varlığa veya niteliğe karşı olur. Sevginizin yüksekliği maneviyatınızın güçlülüğünü ve o kişiye verdiğiniz öz güveni gösterir.


 2. #2
  Üyelik tarihi
  05.12.2009
  Mesajlar
  5.290
  Konular
  1587
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  SARI GÜL: Birisinden sevgisini ifade eden bir çiçek aldınız. Lakin bu kişiye karşı sadece arkadaşlık veya davranışlarından memnuniyet duyduğunuzu bunun aşk aveya ileri ki dönemlerde evliliğe yol açmamasını istiyorsunuz. Bunu da karşınızdaki kişinin sözlerle duygularını kırmak istemiyorsunuz. Kavgalısınız ve kırgın olduğunuz bu kişiye karşı dostluğunuzun sürmesini istiyorsunuz. İşte bu ve buna benzer durumlarda ise Sarı gül almanız gerekmektedir. Sarı gül, "sıcak sevgi, neşe, memnuniyet, özgürlük ve dostluk" olarak nitelendirilir.

  SİYAH VEYA KURUTULMUŞ GÜL: Bir çok yerde siyah veya kurutulmuş gül görürsünüz. Yaa bir sevgilinin elinde veya çelenkler üzerinde. Siyah Gülün anlamı: Hayata ne kadar bağlıysam sana da o kadar bağlıyım. Eğer siyah gül cenazeye gönderilirse, seni sevdiğim kadar hayatı sevmedim. Sen bu dünyadan geçip gittin bizlerin hayatınıda karartın. İnşallah diğer bir hayatta bir araya geliriz. Sevgiliye kurutulmuş gül vermek, Sen benim hayatımsın eğer hayatımdan çıkıp gedersen bu çiçek gibi olurum. Ölümüne kadar seni seviyorum.

  ÇİN GÜLÜ: Tanıdığınız ve duygularınızı anlatamadığınız anlarda size en uygun güldür. Çin gülünün, "Zarif ve çok güzelsin" hitap anlamını taşımaktadır. Sadece kişiye iltifat ettiğinizi gösterir. Şayet karşınızdaki kişi gerçekten bu çiçeğin anlamını bilemeyeceğiniz tahmin ederseniz eğer o zaman çiçeğin üzerindeki karta "eğer anlamını bilemiyorsan evliliker.com'dan çiçeklerin dili ve anlamına bakmanı tavsiye ederim" yazmanız yeterli olacaktır.

  BEYAZ KARANFİL: Beyaz renk saflığın ve temizliğin simgesi durumundadır. Beyaz karanfil'de "temizlik ve saflık" anlamına gelmektedir. Dostluk ve arkadaşlığın temiz yüzünü göstermektedir. Bu tarz dostluk ve arkadaşlıklarda karanfiller gönderilir. Bazı ülkelerde ve illerde gelin arabası süslemesinde beyaz karanfil kullanılmasının amacı ise "temiz ve saf güzelliklere açık" bir aile kurulmasını temenni anlamına geldiği niteliğinde kullanılmaktadır.

  KIRMIZI KARANFİL: Bulunduğu ortama göre anlamı sürekli değişmektedir. Kırmızı Karanfil, "sevgi ve kalbimi kırdın" anlamına da gelmektedir. Kırmızı karanfilin çokluğu iki anlamın bütünlüğünü de bir araya getirmektedir. Biliyorsunuz cenaze çelenklerde kırmızı karanfilin çok olması ise, "seni çok seviyorum ama bu dünyadan gitmeyle kalbimi çok kırdın. Şimdi çok mutsuzum" anlamına geldiği de ifade edilmektedir. Sevgililerin birbirlerine açık kırmızı renkli karanfil vermeleri "karşısındaki kişiyi çok sevdiği" anlamına gelmektedir. Koyu karanfil verirse, "bir nedenden dolayı kalbinin kırıldığı" anlamını geldiği ve çiçeği verdiği kişinin bu sevgiyi kazanması için gayret göstermesi gerektiğini belirtir.


 3. #3
  Üyelik tarihi
  05.12.2009
  Mesajlar
  5.290
  Konular
  1587
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  KIRÇILLI KARANFİL: Sizi hayata bağlayan ve canınızdan çok sevdiğiniz kişinin size yanlış hareketlerde bulunduğunu sezdiniz. Artık bu ilişkinin bittiğini düşünüyorsunuz. İstemezsenizde bitirmek istediğiniz kişiye Kırçıllı Karanfil göndermelisiniz. Kırçıllı karanfil, üzgünü, ama bitemek zorunda sen bu ilişkinin bitirmesine neden oldun anlamına gelmektedir.

  PEMBE KARANFİL: Karanfil dünyada olduğu gibi Türkiye'de de farklı anlamlar taşımaktadır. Pembe karanfil aslında duyguların en içtenliğini anlatmaktadır. Bir başka anlam taşıyan çiçeğin yanında veya içerisinde pembe karanfil yer alırsa o çiçeğin sevgi ve içten olduğunu anlatır. Şayet ayrılmış iseniz ve başka birisiyle birlikteyseniz dost kalmak gerektiğini anlatmak istiyorsanız pembe karanfil, "seni unutmayacağım" anlamına gelmektedir.

  SARI KARANFİL: Hüzün, üzüntü ve beklentilerinin karşılığını alamama veya yanlış tanınma anlamına gelir. Sevdiği birisinin kendisini terk etmesi veya en yakın arkadaşından beklenmedik büyük darbe yediğinde bu kişiye gönderilen karanfil buketi veya destesi "beni hayal kırıklığına uğrattın" anlamına gelmektedir. Çiçeği alan kişi yanlış yapmışsa yanlışlığının farkına varır. Şayet kendince doğru yaptığına inanırsa o zamanda karşısındaki kişinin hüzünlü veya üzüntülü olduğunu öğrenmiş olur.

  AÇELYA: Denizdeki coşuklu dalgalara benzeyen duyguların zincire vurulmuş, özlem içerisinde kalmış, ulaşmanın kolay olduğu fakat bir o kadar da zorluğunu göstermenin en güzel anlatım şeklini hitap eden çiçek türü Açelya'dır. Birisini çok seviyorsunuz lakin görmek istiyorsunuz ama göremiyorsunuz. O an o kişiyi aramak veya dokunmak istiyorsunuz, aramamanız gerektiğin biliyorsunuz lakin aradığınızda sorun olacağından bildiğinizden arayamıyor veya yanına gidemiyorsunuz. İşte bu yaşadığınız duyguları karşınızdaki kişiye göstermek için göndereceğiniz en mükemmel çiçek türüdür. Açelya, "nefse hakimeyet" anlamına geldiği için sizin duygunuzu ifade eder..

  AÇELYA HİNT: Güzel başlayan dostluğunuzu veya sevginizi karşınızdaki kişiye artık beslemiyorsunuz. Bu duygunuzu da bir türlü o kişiye anlatamıyorsunuz. Ya olacaklardan çekiniyor veya üzülmesini gözlerinizle görmek istemiyorsunuz. İşte ilişkilerin bittiğini anlatan çiçek Açelya Hint'tir. Yani çiçekcinizden Açelya istediğinizde duygunuzu mutlaka belirtin. Açelya Hint, "Gerçe şu ki, herşey tam anlamıyla bitti. Artık seni sevemiyorum" anlamına gelir. Siz ayrılmak istediğiniz kişi için çiçekçiye gidiyorsunuz ve "bana oradan bir açelya yaparmısın" dediğinizde, çiçekciler genelde sevgiye yönelik olduğu için hemen bir açelya yapacaktır. O zaman ayrılık yerine aşk doğabilir. Bu nedenledir ki ayrılmak istediğiniz belirtirsiniz. Veya "Açelya Hint yapın ve şu adrese gönderin" demeniz yeterli olacaktır.

  ADAÇAYI: İyi olmanın en yönlü anlatım biçimidir. Bir çok evde veya bir çok çiftin beraber olduğu yerlerde adaçayı görürsünüz. Adaçayı evli çiftler asarında "biz iyi bir aileyiz" mesajını verir. Yeni arkadaşlıklarda ise Adaçayı, "biz iyi anlaşan bir çiftiz, iyi bir aile oluruz" mesajı vermektedir. Şayet işyerinde bir müdür ekibine adaçayı verirse "biz iyi bir ekibiz ve başarılıyız" anlamına gelir.


 4. #4
  Üyelik tarihi
  05.12.2009
  Mesajlar
  5.290
  Konular
  1587
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  AKASYA (Pembe veya kırmızı): Kadınların en çok hoşlandıkları çiçekler arasında yer almaktadır. En çok elit kesim kullanıyor. Pembe veya kırmızı Akasya, güzellik, zerafet ve incekliği simgeler. Bir erkekten bir bayana pembe veya kırmızı akasya giderse "seni beğeniyorum" anlamına gelir. Aynı durum bir kızdan erkeğe giderse yine aynı anlam taşımaktadır. Birbirlerini tanıyan ama duygularının arkadaşça mı, yoksa aşk ve sevgiyle yoğunlaşmış mı olduğunu anlamanın en iyi yöntemi olduğunu unutmayın.

  AKASYA (beyaz): Hayat sürprizlerle doludur. Bazen insanın başına öyle olaylar geliyor ki, kendisi bile hayrete düşüyor. İşte bu sürprizlerle karşılaştığınızda ve karşınızdakini kırmak istemiyor bunu tatlı bir şekilde anlatmak istiyorsanız Beyaz Akasya gönderin. Beyaz Akasya, dostluk yani "bizim ki temiz bir sevgi, belki biraz arkadaşça gibi.." anlamına gelmektedir.

  AKASYA (sarı): Birçoğumuz içine kapanığız. Bazen bir sanatçıya, bazen mahallemizdeki birisine veya çalıştığımız iş yerindeki arkadaşımıza hatta akraba içerisindeki yakınımıza aşığızdır. Bu aşkı sadece kendimiz biliriz. Kimse bilemez. Bir türlü bu kişiye açılıp sevgimizi ve aşkımızı söylemeyiz. Veya birisi size aşıktır. Bu aşkı ne kendiniz ne de başkası bilir. Eğer bir gün masanızın üzerine veya çantanıza bir Sarı Akasya bırakılırsa, bilin ki sizi birisi platonik seviyor ve isimsiz aşık olduğunu göstermeye çalışıyor. Aynı şekilde siz de isminizi bilmesini istemediğiniz kişiye sarı akasya gönderebilirsiniz.

  ANANAS: Hayatta başarılı olmak ve istediğini elde etmek kadar güzel bir olgu yoktur. Bazen insanlar yanındaki kişilerin başarısından gururlanır. Bu kişiler eşler, arkadaşlar, sevgililer ve arkadaşlardır. Karşınızdaki kişiye Ananas hediye vermenin anlamı, "sen mükemmel ve kusursuz birisin" demektir. Ananas gönderdiğiniz kişi bu çiçeği aldığında ne anlama geldiğini bilmeyeceğini düşünürseniz notunuzda, "Türkiye'nin en büyük evlilik-aile bilgilendirme ve alışveriş portalı olan evlilikler.com'dan çiçeklerin anlamına girip oku"masını isteyin. Daha anlamlı olacaktır.

  AĞLAYAN GELİN ÇİÇEĞİ: Hiç bir gelinin ağlamasını istemeyiz. Ama bazı çiçekler vardır ki bu çiçekler insanların duygularını tamamen yansıtır. Hem görünüşleriyle hemde tarzıyla. Ağlayan Gelin Çiçeği ise hayata veya berberliklerdeki isyanı dile getirir. Bulunduğunuz ortamdan veya birlikteliğinizden artık kurtulmak istediğinizi yani isyan ettiğiniz gösterir. Çiçeğin tarzı ve görünüşüde ağlayan gelinlere benzetildiği için bu ad verilmiştir.

  ARDIÇ: Kendinizi güçlü ve sevdiklerinize güven vermek istiyorsanız bu kişilere ardıç vermeniz gerekir. Ardıç çiçeği alan kişi, çiçeği gönderen kişi tarafından koruma altına alındığını ve herhangi bir sorunla karşılaştığında bu kişi tarafından korunacağı anlamına gelir.

  AYÇİÇEĞİ: Aşkın ve sevginin sınırı yoktur. En güzel ve en büyük aşk o kişiye verdiğiniz değer ile gösterilmektedir. Sevdiğiniz bir kişiye ayçiçeği göndermek, "Sana tapıyorum, benim için eşsizsin" anlamını taşımaktadır. Ayçiçeği alan kişi ise kendini gerçek anlamda seven birisiyle olduğu hissini yakalar.


 5. #5
  Üyelik tarihi
  05.12.2009
  Mesajlar
  5.290
  Konular
  1587
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  ANEMON: Hayatın en güzel yılları genelde gençlik yıllarıdır. Bu yıllarda aşkı, sevgiyi, ihtirası ve güzellikleri bir anlamda tam olarak anlamaya çalışılan zamandır. Deli dolu, manalı veya manasız bir yaşamın içindedir. Bazen insanlar kendi başına gelebilecek kötü olayları bile göremez. Gençler ve kendini genç hissedenler. Gözleri hiç bir şeyi görmeyen ve değer verdiği insanında aynı şekilde düşündüğün görmek isteyenler. Sevdiğinize Anemon göndermeniz, "gençlik ve aşkta saadet" beklediğinizi ifade edersiniz.

  BADEM: Sevgiliniz tarafından terk edildiniz veya eşinizden boşandınız ama onu yine çok seviyorsunuz. Gururunuz veya onurunuz nedeniyle bir türlü bu kişiye açılamıyorsunuz. Yüz yüze gelip konuşmak istiyorsunuz ama nasıl bir tepkiyle karşılacağınızı bilmiyorsunuz. İşte bu anlarda sizin yerinize düşüncelerinizi döküman olacak bir çiçek Badem'dir. Konuşmadan önce veya çiçekçide yaptırıp gönderdiğiniz Badem'in anlamı ise "Aşkımızın sürmesini umut ediyorum. İnşallah olumlu yanıt beklerim" anlamına gelmektedir. Şayet karşınızdaki kişi çiçeğin anlamını bilmiyorsan evlilikler.com çiçeklerin anlamına bak" diye not yazmanızıda tavsiye ederiz.

  BİBERİYE: Bazen geçmişe özlem duyarsınız. Bu özleminizin içerisinde bulunan insanları anarsınız. Söz, nişan, evlilik, sevgi, aşk duygular beslediğiniz kişi olabilir. Daha doğrusu önceden sevip belli günler yaşamış olduğunuz bir dost veya sevgili hatta boşandığınız bir kişi olabilir. İşte bu kişiyi hayatınızdan silemezsiniz. Yapılan geçimsizlik nedenleri unutulur iyi tarafları anılır. Bu sevdiğiniz kişiye biberiye gönderdiğinizde onu iyi dilekler andığınız anlamına gelmektedir. Bazen bir mezarın üzerine de bırakılabilir.

  BEYAZ GLAYÖR: Yaşam her zaman mutlulukla geçmez. Hayatınızda her şey istediğiniz gibi olsaydı o zaman zevkine varamazdınız. Yaşam boyunca mutluluğun yanı sıra üzüntü, acı ve kırgınlıklar bazende küslükler meydana gelebilir. Ama sizin hatanızdan veya karşınızdakinin hatasından. Bu kişiyle kırgınlığınızı bitirmek ve dostluk başlatmak istiyorsanız eğer Beyaz Glayör verebilirsiniz. Beyaz Glayör'ün teması dostluktur.

  KIRMIZI GLAYÖR: Bir kişiyle daha önceden konuşup anlaşmışsınız, lakin beklentileriniz gerçekleşmedi. Bu durumda yeniden talepte bulunmaktan çekiniyorsunuz. Veya tepkisinden korkuyorsunuz. Ama sonuç almak istiyorsunuz. İsteğinizi tekrarlamak istiyorsanız Kırmızı Glayör gönderdiğinizde isteğinizi tekrarlamış olursunuz. Duygularınızı anlattığınız birey çiçeğin dilinden anlayan biriyse zaten o sizin isteğinizi hatırlar. Bilmiyorsa eğer kartına "evlilikler.com'dan çiçeklerin dili bölümünü okunamızı tavsiye ederim" yazmanız yeterli olacaktır.

  PEMBE GLAYÖR: Güzellikler kendi aralarında çeşit çeşittir. En büyük güzellik ise kişinin kendisi ve davranış biçimidir. Olaylara yaklaşımı ve bulunduğu mevkiiyi koruyandır. Böyle bir niteliğe sahip bir sevgiliniz, aşkınız, eşiniz veya arkadaşınız varsa, duygularınızı bu kişiye anlatmakta kendinizi uzak görüyor veya konuşmanıza daha da değer katmak istiyorsanız ve karşınızdaki kişinin zerafetini gösteren bir çiçekte Pembe Glayör'dür. Şayet siz bu çiçeği gönderdiğinizde o kişi zerafetinin farkına varır. Çiçeği alan sizin bu zerafetini gördüğünü fark ettirmiş olur.

  SARI GLAYÖR: Sevdiğiniz bir kişiyi kıskandığınızı gösteren bir çiçektir. Sevgilinizi, eşinizi veya aşkanızı hatta arkadaşınızı bir başkasıyla gördünüz... Aynı yerde çalışıyor, okuyor veya ortak bir şeyler yapıyorsunuz. Lakin onun sizi geçmesinden veya kaybetmenizden korktuğunuz için kıskandınız. Sarı Glayör, kıskançlık anlamına geldiği için sizin bu duygularınızı yansıtır. Veya karşınızdakinin kıskançlık yüzünden size kırıldığını düşünürsünüz o zaman bu çiçeği gönderir "kıskandın mı" demek anlamına gelmektedir.

  MOR GLAYÖR: Çok inançlı birisi olduğunuzu gösterir. Yaradana inanmak, bir işi başarmaya inanmak, karşınızdaki kişinin sözüne inanmak, inançın türlerini gösterir. İşte siz bu çiçeği aldığınızda, karşınızdaki kişinin size olan inancının olumlu olduğunu ifade eder ve aynı kişisel beklentisininde kendisine yapılmasını ister..


 6. #6
  Üyelik tarihi
  05.12.2009
  Mesajlar
  5.290
  Konular
  1587
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  ÇAN ÇİÇEĞİ: Aşık olanlar ve aşkı hissedenlerin çiçeği olarak anılır. Aşık olduğunuz, sevdiğiniz veya büyük bir aşkla evlendiğiniz kişiye aşkınızı göstermenin en iyi yöntemi çan çiçeği vermektir. İlk günkü gibi partnerinizi seviyorsanız ve bunuda göstermek istiyorsanız veya o kişi sizin aşkınızın eskisi gibi olmadığını düşünüyorsa mutlaka çan çiçeği göndererek kalbini alabilirsiniz. Çan Çiçeği, "Aşkımıza sadakatle bağlıyım" anlamını taşımaktadır.

  ÇUHA ÇİÇEĞİ: Karşınızdaki bayana hayran kalıyorsunuz ona güzel olduğunu iltifat etmek istiyorsunuz ama bir türlü bu iltifatta bulunamıyorsunuz. Belki siz duygularınızı art niyetli olmasada söylemek istiyorsunuz lakin karşınızdaki sizi yanlış anlamasından veya terslemesinden korkuyorsunuz. İşte bu iltifatı yapmadan önce beğendiğiniz bu kişiye Çuha Çiçeği göndererek, "çok güzelsin" demiş olursunuz. Aynı şekilde bazen sözlünüze, nişanlınıza, aşkınıza, arkadaşınıza ve eşinize iltifanıtınız yetmediğini düşünürseniz eğer o zaman Çuha Çiçeği göndermenizde fayda vardır.

  DEFNE: Dostlarınıza veya mesleklerinde mevkii yükselen terfi eden kişilere gönderebilirsiniz. Defne'nin anlamı "şan, ün, görkem, şöhret ve bu sizin hakkınız daha iyisini olmasını bekleriz" gibi anlam taşımaktadır. İşe yeni giren ve çalışmaya başlayanlara da gönderilir.

  EĞRELTİ OTU: Yeni taşınan komşunuza veya yeni tanıştığınız birisine hatta uzun zamandır aynı yerde çalışmanıza rağmen bir türlü yakınlık kuramadığınız kişiye gönderebilirsiniz. Eğrelti otunun anlamı samimiyet kurmak istediğinizi belirtir. Samimiyetlik kurmak, dostlukların, arkadaşlıkların, aşkların ve sevginin başlangıcıdır. Samimiyetlik kuramazsanız karşınızdaki kişiyi de tanıyamazsınız. Bu nedenledir ki tanışmak istediğiniz kişiyle samimiyetlik kurmak istiyorsanız çiçekçinizden eğerlti otu yaptırabilirsiniz.

  ELMA: Bazen insanın duyguları çok fazla kabarmıştır. Lakin karşısındaki insanlar duygularını sınırsızca yaşamak ister. Lakin bunu karşısındaki kişiye anlatamazsa Elma Çiçeği verir, o zaman duygularını anlatamadığı bu kişiye "itiraf etmem gerekirse, seni görünce diğer duygularım kabarıyor ve şeytana uymamak için kendimi zor tutuyorum. Ya sen..." anlamına gelmektedir.

  ERİK: Bir kişi tarafından size erik hediye edilir veya siz bir kişiye erik veya çiçeğini verirseniz bu "sözüme sadık kalacağım. Verdiğim her söze sadık kaldığım gibi sadakatliliğimi gösteriyorum" anlamına gelmektedir. Bu yapıtaşı her yerde ve her zaman yapılmayacağını bilmenizde fayda vardır. Eğer insanlar vercekleri sözlerin arkasında durumaz ve böyle bir hediye gönderip yerine getiremezse çiçekten midir, erikten midir bilinmez, hiç bir zaman güven tazeleyemiyor.

  FESLEĞEN: Karşınızdaki bir kişinin iş başarısı veya kariyerinde belli noktaya geldiğiniz duydunuz.., Çok sevdiğiniz bir arkadaşınızın sözlendiğini veya yeni dostluklara yelken açtığını haber verildi.., Yeni ev, otomobil, mobilya vb araçlar davetinde gördünüz..., İş veya ofis açtığının davetini aldınız, bu ve buna benzer bir çok kondua arkadaşınıza, yakınınıza veya ortağınıza Fesleğen yaptırıp göndermeniz en güzel hediyelerden birtanesidir. Çiçeğin anlamı, "Aldığı, yaptığı, kurduğu veya yeni bir hayata başlamasında iyi dileklerde ve onunlla birlikte olduğunuz" anlamına gelmektedir.

  FINDIK: Çok kırgınsınız veya kavgalısınız. Bu bir iş arkadaşı veya aşkınız olabilir. Eşiniz veya sevdiğiniz birisi de. Lakin sizin iyi niyetinizi sözlerle kelimelerle bir türlü anlatamıyorsunuz. Eğer bu kişiyle barışıp yeni dostluklara, arkadaşlıklara veya aşka yelken açmak istiyorsanız Fındık gönderin. Çiçeği veya ağaç dalı olması ise sizin o kişiye karşı "Barışma arzusu" içinde olduğunu gösterir. Lakin karşınızdaki kişi bunun ne anlama geldiğini bilmediğini düşünüyorsanız ağaç dalının üzerindeki karta, "evlilikler.com'dan hangi çiçek ne anlama geliyor bölümüne gir. Daha sonra FINDIK'ın ne anlama geldiğine bak bana dön" yazmanız yeterlidir..

  FULYA: Ayrılıkların barışmasını sağlayan ve daha doğrusu bir ilişkinin başlamasını istemek anlamına gelmektedir. Söz attınız, nişan bozuldu, boşanma noktasına geldi veya bir sevgilinizle devam eden arkadaşlığınız bir nedenden dolayı karşınızdaki kişi sizi bıraktı. İşte bu durumda yeniden başlamak ve eski günlere dönmek istiyorsunuz lakin bir türlü bu kişinin karşısına çıkıpta duygularınızı anlatamıyorsunuz. Bazende anlatıyorsunuz ama duygularınızı yine kelimelere sığdıramıyorsunuz. İşte böyle bir durumda sevdiğiniz kişiye Fulya göndermeniz, "Canım birtanem, sevgilim, aşkım, hayatımın tek ışığı ne olur geri dön!" anlamı taşımaktadır.

  GARDENYA: Seviyor ve aşıksınız. Aynı durumda sevdiğiniz kişinin kalbinde büyük taht kurduğunuzu hissediyorsunuz, siz seviyorsunuz ama bir türlü karşınızdaki kişi sizi sevmediğini düşünüyorsunuz, bir beraberlik yaşadınız lakin sizden veya karşınızdaki kişiden meydana gelen nedenlerden dolayı ayrı kaldınız ama siz yine onunla beraber olmak istiyorsunuz, unutamadığınız ama geçmişe dönük yeni bir hayat başlatma imkanınız olmadı gibi bir çok buna benzer nedenler taşıyan kişiler sizin derdinize ve kelimelerinize derman olacak çiçen Gardenya'dır. Gardenya alan veya veren bir kişi, "Beni unutma, sen benim gerçek aşkımsın.., Benle mutlu olursun" anlamını taşımaktadır.

  GELİN EL ÇİÇEĞİ: Tüm gelin adaylarının hayalini süsleyen çiçektir. Filmlere ve hayat hikayelerine konu olan, aşk, duygu ve sevginin başlangıcını gösterir. Gelin el çiçeğinin gerçek anlamı ise "Ben sevdiğimi buldum. Onunla mutlu olabilirim. Bu da onun bana gösterdiği değerin büyüklüğünü göstermektedir" anlamını taşımaktadır. Gelin çiçekleri yapılış tarzlarına ve bulunduğu çiçeklerine görede farklı anlamlara gelmektedir.

  GELİNCİK: Sevgi bazen bir kelebek bazende bir günlük çiçek gibidir. İnsanların yüreklerini yaksa bile kavuşamazlar. Yakınlarında olsalarda ulaşamazlar. Aşkları onlara mutluluk yerine ızdırap vermeye başlamıştır. Kavuşmak için her yolu deniyorlar ama bir türlü başaramıyorlar. Acı çekseler bile aşkları dolu doluya artmıştır. Bir kişi gelincik alıyor veya sevdiği kişiye gönderiyorsa, "mazlum, hasret, bitap bir aşk yaşadığı"nı göstermektedir.

  GERBERA: Kötü sonuçların olması, başarısızlıkların arkasında hep iyi ve başarılı olunacağına inanmak, aşkın sürgün yaşaması sevginin büyük olacağına, kavuşamamanın verdiği ızdırap mutlaka güzelliklerin anahtarı olduğunun habercisi gösterilmesi, zararın yanında karın olacağı, kavuşamanın mutlaka beraberliğe işaret edeceğine inanmak ve bu inancını da karşısına göstermek isteyen kişi Gerbera'yı tercih eder. İşte bu tercih, kendisinin sürekli bir umut içeresinde beklediğini ve iyimserliğini göstermektedir.

  HANIMELİ: Arkadaşlıkların, dostlukların, sevgilerin, aşkların başlangıcı ve sürmesi kişilerin birbirlerine olan bağlılıklarıyla ölçülü sayılır. Bir kişi karşısındakine ne kadar çok bağlıysa sevgisi ve güveni de o kadar fazla olur. Bazen bazı aşıklara bakarsınız bir türlü evlenmediklerini görürsünüz lakin aşkları sonsuzdur. Nedeni ise birbirlerine olan bağlılıklarıdır. Bir yerden veya bir kişiden hanımeli alırsanız eğer, "bu kişi size olan bağlılığını tekrarlamış ve ebediyete, sonsuza kadar sürdüreceğini" belirtmek istemiştir.

  HERCAİ MENEKŞE: Aşk insanları bazen deli divane eder.. Yollara düşürür hayellere götürür. Sanki onsuz yaşam olmayacakmış gibi düşündürür. Yaşamın tek kaynağı o dur diyorsunuz. İşte böyle bir duyguya kapıldığınızda veya sizin bu aşkınızı karşınızdaki kişinin görmesini istediğinizde, sevginizin taşkınlığını belirtmek istediğinizde Hercai menekşe bu duygularınızı belirtir. Çiçeği alan kişi, "hep seni düşünüyorum, sensiz hiç birşeyi göremiyorum, gezdiğim yerlerde sen, işyerinmde sen, hayallerimde sen, uykumda sen, yemeğimde sen, yanımda sen, konuştuğumda sen, beynimde, kalbimde sen, sen benim damarlarımdasın, ben aşk kurbanıyım" anlamına gelmektedir.

  İRİS: Yaşadığınız, sevgi, aşk, arkadaşlık, dostluk bazen yıllar geçsede unutamazsınız. İşte bu anılar ve duyguların inceliği insanları başka aleme taşır. O yaşadığını an bile size mutluluk verir. Kişinin size göstermiş olduğu zerafet ve mutluluk hatıralarınızı canlandırmasına neden olmuştur. İşte birisinde iris alır iseniz bilinki o kişinin "hatıralarını canlandırmış, kişiliğiniz, karakteriniz ve görüntünüzdeki zerafetle büyülemiş"siniz anlamına gelmektedir.

  IHLAMUR: Mutluluğun ve ibadetin en güzel anlamını taşır ıhlamur. Bu çiçek evli çiftler arasında en yaygın verilen hediyelerdendir. Ihlamur alan bir kişi, "eşinin onu çok sevdiğini ve ebediyete kadar seveceğini, ölümden sonraki hayatta bile beraber olacaklarını düşündüğünü" göstermektedir. Şayet eşiniz bu çiçeğin anlamını bilmediğini düşünürseniz eğer kartın üzerine "ne demek istediğimi bilmek istiyorsan eğer evlilikler.com'un çiçeklerin anlamı bölümünden IHLAMUR'a bak" yazmanız yeterli olacaktır.

  İSPANYOL YASEMİNİ: Karşınızdaki kişiden hoşlanıyorsunuz veya duygularınızı paylaştığınız kişiyle bir türlü konuşamıyorsunuz. Çok seksi ve ateşli olduğunu düşünüyorsunuz. Ondan aldığınız haz ve zevki hiç birşeyden alamıyorsunuz. İşte bu ateşli duygularınızı kelimelerle ifade edemiyorsanız eğer o kişiye, İspanyol Yasemini göndererek, "Bence sen çok seksi ve şehvet dolu birisin. Beni ve yüreğimi yakıyor duygularımı alevlendiriyorsun" anlamına gelmektedir.

  KARANFİL (Kırmızı) : Karanfil genel anlamda kişinin kendine olan öz saygısını ve güzelliğini ifade eder. Karanfil insan hayatının dönüm noktasında bir yer almaktadır. Karanfilin çeşitli olması, insan hayatıyla birebir ilişkisi olduğu görüşüne varılmıştır. Bir sevdiğiniz kişiye koyu kırmızı karanfil göndermesi, "Kırgınlık ve sitem" ifadesi taşımaktadır. Aynı şekilde sadece kırmızı karanfil "özür dilemek" anlamına geldiğide belirtilmektedir. Sevginin ve özrün aynı anlatılmak istenen çiçek sadece kırmızı karanfille ifade edilebilir.

  KARANFİL (Pembe): Aşk ve sevginin unutulmazlığını bilenler genelde sevgilerini göstermek için karanfil bulundururlar. Hembe karanfil aldınız veya biri siz pembe karanfil gönderdiniz bunun anlamı "seni asla unutmayacağım" anmalı taşımaktadır. Pembe karanfil bazen bir sevginin unutulmazlığı bazen de bir nefretin unutulmazlığı anlamına da gelmektedir. Cenazelerde de pembe karanfilden çelenk yapılıp gönderilebiliyor. Ölen kişiyi asla unutmayacağı anlamına getirilmektedir.

  KARANFİL (Kırçıllı): Aşkınızdan, sevgilinizden veya eşinizden ayrılmak istiyorsunuz. Artık beraber olmanın hiç bir anlamı olmadığını düşünüyorsunuz. Bu beraberliğin sıkıcı olduğunu ve ilerleyen günlerdede kişisel olarak bireylere zarar vereceğini belirtmek ve ayrılmak istiyorsanız eğer Kırçıllık karanfil göndermeniz yeterlidir. Bu çiçeğin öz anlamı ayrılmak istediğinizi göstermektedir...


 7. #7
  Üyelik tarihi
  12.12.2009
  Yaş
  37
  Mesajlar
  6.232
  Konular
  689
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  balkonumda beyaz karanfilim var anlamıda çok güzelmiş ...teşekkürler

 8. #8
  Üyelik tarihi
  05.12.2009
  Mesajlar
  5.290
  Konular
  1587
  Bahsedilme
  0 Mesaj

 9. #9
  Üyelik tarihi
  05.12.2009
  Mesajlar
  396
  Konular
  27
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  yok papatyayıda ben yazım saf aşkın sembolü ve baglı dostlugun

  ıhlamurun manasını çok begendim

 10. #10
  Üyelik tarihi
  05.12.2009
  Mesajlar
  1.622
  Konular
  314
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  emegine saglık arzum cogunu bılmıyordum

  ...:::||Fk KaZanç İle İlgili Detayları öğrenmek İçin||:::...

 

 
Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0