Forum KADIN - Kadına Dair Herşey
Alta Git

Go Back   Forum KADIN - Kadına Dair Herşey > Her işin Başı SAĞLIK > Spor ile Sağlıklı Yaşam

Spor ile Sağlıklı Yaşam Kilo vermek Kas yapmak- fit görünmek mi istiyorsunuz? Doğru yerdesiniz.

protein hakkında birşeyler sormak istedim

Spor ile Sağlıklı Yaşam

Seçenekler Stil
Alt 14 Haziran 2017, 09:42
uçanbalon uçanbalon isimli Üye şimdilik offline konumundadır

uçanbalon is an unknown quantity at this point
Standart protein hakkında birşeyler sormak istedim

merhabalar bayanlar,

bir süredir pilates ve kardiyo ağırlıklı bir spor programı uygulamasına başladım. bunun için bir spor salonuna yazıldım. hocamdan da bir şeyler öğreniyorum ama yine de sizlerin de fikirlerini almak istiyorummm. beslenmemin büyük bir kısmını değiştirdim aslında. her sabah yulaf ezmeli güzel bir kahvaltı ediyorum. öğlen yemeklerinde protein ağırlıklı şeyler seçiyorum. protein alımına çok ama çok dikkat ediyorum. yine de sizler ekstra protein alımı için protein tozu kullanıyor musunuz mesela? bunun dışında biraaz protein tozu kullanımı araştırması yaptım ve genel bilgileri de buraya yazayım, siz de bu doğru bu yanlış yazarsanız çok sevinirim aslında. sabahları için şöyle bir uyarı var; "sabah kaslar proteine aç olur. Kas çalışması yapan bir sporcu kahvaltı öncesi ya da kahvaltı ile beraber 1 ölçek protein tozu alabilir. Özellikle gerektiği kadar beslenemiyorsa kasların protein ihtiyacını karşılaması bakımından Protein Tozu alması faydalı olacaktır." ama ben aslında güzel besleniyorum.
Antrenman öncesi de 30 dakika öncesinden protein tozu alınması tavsiye ediliyor.
antreman sonrası da protein tozu almak protein yıkımının azalmasına yarıyormuş. bu konudaki öğrendiklerim şimdilik bu kadar. ben yine de protein tozu yerine kendisinin besin maddesi olarak alınması gerektiğine inanıyorum aslında.
Bir başka danışmak istediğim konu da amino asitler aslında. amino asitleirn neler olduğunu bile bilmiyordum spora başlamadan önce. şimdi bu konuda daha bilgiliyim. kısaca amino asitler nedir derseniz, şu cevabı verebilirim; Amino asit proteinlerin yapı maddesidir. Birçok amino asit birleşerek proteinleri oluşturur. Amino asitlerin bir bölünü vücudumuz üretilebilir. Ancak bir bölümünün ise dışarıdan alınması zorunludur. Amino asit, proteine destek olarak kullanılan bir besindir. Amino asitten beklenen verimin alınabilmesi için yeterli miktarda protein alınması gerekir. Bu nedenle protein tozunun yanında amino asit alımını da uygulamaya geçmeyi planlıyorum. Siz neler kullanıyrorsunzu?

Paylaş

Etiketler
birseyler, hakkinda, istedim, protein, sormak

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil