Forum KADIN - Kadına Dair Herşey
Alta Git

Go Back   Forum KADIN - Kadına Dair Herşey > Beslenme & Diyet > Yemek Tarifleri > Tatlılar

Dondurma yaptınız mı daha önce

Tatlılar

Seçenekler Stil
Alt 10 Nisan 2012, 16:09
hüzünden_gelme Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)
hüzünden_gelme hüzünden_gelme isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hüzünden_gelme is an unknown quantity at this point
Standart Dondurma yaptınız mı daha önce

Dondurma yapmak istiyorum sade veya kakaolu farketmez daha önce siz yaptınız mı yaptıysanız neler koydunuz içine .. tadı nasıl oluyor ben ilk defa deneyecegım
Alt 12 Nisan 2012, 19:48
şerife06 Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)
şerife06 şerife06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

şerife06 has a reputation beyond reputeşerife06 has a reputation beyond reputeşerife06 has a reputation beyond reputeşerife06 has a reputation beyond reputeşerife06 has a reputation beyond reputeşerife06 has a reputation beyond reputeşerife06 has a reputation beyond reputeşerife06 has a reputation beyond reputeşerife06 has a reputation beyond reputeşerife06 has a reputation beyond reputeşerife06 has a reputation beyond repute

Ben yaptım güzel oluyor ama uğraştığına değmez canım..şimdiki dondurmalar mükemmel bence yinede tarifini vereyim denersen....Vanilyalı Dondurma Tarifi

Malzemeler

• 2 adet yumurta sarısı 2 çorba kaşığı pudra şekeri

• 2 çay kaşığı vanilya

• 4 adet yumurta akı

• 1 su bardağı krem şanti

Yapılışı

Yumurta sarısı ile pudra şekerini karıştırıp, çırpın. Krem şantiyi tarifine uygun olarak sertleşinceye kadar çırpın. Yumurta sarısı ile krem şantiyi karıştırın. Vanilyayı ilave edin. Yumurta akını mikserle kar haline gelinceye kadar çırptıktan sonra yumurta sarısına fazla karıştırmadan ilave edin. Hazırladığınız karışımı kalıba dök. Buzdolabının derin dondurucu bölümüne koyup arada sırada tahta bir kaşıkla karıştırarak 3-4 saat bekletin. Dondurmayı kakao veya kahveli yapmak isterseniz, vanilya yerine 2 çorba kaşığı nescafe ya da kakao koyun.
afiyet olsun ....
Alt 12 Nisan 2012, 19:50
şerife06 Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)
şerife06 şerife06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

şerife06 has a reputation beyond reputeşerife06 has a reputation beyond reputeşerife06 has a reputation beyond reputeşerife06 has a reputation beyond reputeşerife06 has a reputation beyond reputeşerife06 has a reputation beyond reputeşerife06 has a reputation beyond reputeşerife06 has a reputation beyond reputeşerife06 has a reputation beyond reputeşerife06 has a reputation beyond reputeşerife06 has a reputation beyond repute

Hazır dondurmaların ev yapımı dondurmalardan farkı nedir?
Hazır dondurmaların pek çoğunun ev dondurmalarından farkı krem şantiyle yapılan dondurmalar gibi pişirilmeden üretilmesi ve içlerinde bulunan katkı maddeleridir. Kıvam ve tat için bizim evde kullandığımız bildik maddeleri kullanmazlar. Bunun yerine pek çok bisküvi ve abur cubur paketilerinin üzerinde görmeye alıştığımız ve anlamlarını pek çoğumuzun bilmediği katkı maddeleri kullanırlar. Ancak içinde gerçek süt ya da meyve suyu bulunmayan dondurmalar teorik olarak dondurma mıdır, bunu gerçekten bilmiyorum. Eski usül dondurma üretenlerin yöntemlerinin ise geleneğe sadık olduğunu sanıyorum.

Ev dondurmasının bir diğer farkı da yoğurma ve dondurma aşamasıdır. İyi bir soğutucu ve azimli kollar(ya da dondurma makinesi) olmazsa dondurmamız hafif buz kristalli olabilir. Kristalleşme olmasın diyorsanız, dondurmayı yapan kişinin güce veya kolları güçlü bir gönüllüye ihtiyacı olacaktır.

http://http://www.mutfakpenceresi.co...7/marasdon.jpg

Devamı: Evde Dondurma Hazırlama Rehberi | Mutfak Penceresi
Under Creative Commons License: Attribution

Konu şerife06 tarafından (12 Nisan 2012 Saat 19:52 ) değiştirilmiştir.
Alt 21 Mayısıs 2012, 00:22
gül27 Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)
gül27 gül27 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gül27 is an unknown quantity at this point

denemek lazım
Alt 11 Temmuz 2013, 12:04
semayilmaz semayilmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

semayilmaz is an unknown quantity at this point

Ekmeği kullanarak kaç çeşit tarif hazırlayabilirsiniz? İşte hayal gücünüzü zorlayacağınız bir tarif yarışması! Ramazan boyunca Doygun Ekmek ile hem lezzetli hem de yaratıcı tarifler yapın, birbirinden muhteşem hediyeler kazanın!

Ramazan'da Doyuran Doygun Lezzetler
Alt 03 Ağustos 2017, 10:35
FilizKara FilizKara isimli Üye şimdilik offline konumundadır

FilizKara is an unknown quantity at this point

Çocuklarım için sürekli dondurma yapıyorum, ancak dondurmayı yapmak değil, saklamak çok önemli. Bunun için güzel bir derin dondurucu lazım. Ben de geçenlerde uğur derin dondurucu aldım ve çok memnun kaldım. Hem kışlıklarımı saklıyorum hem kurban bayramı yaklaştığı için ona hazırlık yapıyorum. onca eti nerede saklayacağım ay ol ben. Bunun için uğur derin dondurucuyu tavsiye ederim. hem derin dondurucu alana çekiliş hakkı veriyor. http://www.ugur.com.tr adresinden detayları öğrenebilirsiniz.

Paylaş

Etiketler
daha, dondurma, yaptiniz

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil