Forum KADIN - Kadına Dair Herşey
Alta Git

Go Back   Forum KADIN - Kadına Dair Herşey > Her işin Başı SAĞLIK > Alternatif Tıp ! > Bitki Sözlüğü

şeker hastalığı ve lahana

Bitki Sözlüğü

Seçenekler Stil
Alt 30 Temmuz 2010, 22:28
hanifeferide Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)
hanifeferide hanifeferide isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hanifeferide is an unknown quantity at this point
Standart şeker hastalığı ve lahana

Yıllardır alternatif tıp diye duyardım pek ilgilenmedim pekte inanmıyordum.İnsan yaşayınca anlarmış ,annem 20 yıldır şeker hastası sürekli ilaç kullanıyor ama son zamanlarda şekeri 150 nin altına inmiyordu drmuzla konuştuk artık insüline başlamamaız gerktiğini söyledi ,bende lahana suyunun şekerin düşmesine yadımcı olduğunu duymuştum tekrar bir araştırma yaptım İbrahim bey lahana suyunun kullanımını anlatmış bir deneyelim dedik 10 gün kadar annem lahana suyunu içti birde şöyle bir şey var annem şeker,tansiyon ve kalp hastası olduğu için okadar çok ilaç kullanıyorki ona bir şey içereceğim zaman çok düşünüyorum ilaç etkileşimi ve herhangi bir zarar olmasın diye 10 -15 gün sonra şekerini ölçtüm inanamadım şeker115 e düştü,uzun bir süreden beride 130 larda.Bu arada Alternatif tıbbı deniyoruz ama dr kontrolünü ihmal etmiyoruz sizede tavsiyem dr kontrölü altında olun.Kürlere başlamadan önce iyice bilgi edinmek ve mümkünse dr danışmak gerek.
İbrahim beyin 3 tane kitabını aldım ,orada şöyle yazmış lahana alırken mevsiminde olmayan küçük lahanaları almayın.
Aldığınız lahanaların üzerinde parazit ve böcek ölüsü varsa kesinlikle almayın.Bir tavsiyemde detaylı bilgi için ibrahim Saraçoğlunun sitesini bir gezin.
patya.i

Konu hanifeferide tarafından (08 Eylül 2010 Saat 03:25 ) değiştirilmiştir.
Alt 31 Temmuz 2010, 02:08
çeyizci Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)
çeyizci çeyizci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

çeyizci is a jewel in the roughçeyizci is a jewel in the roughçeyizci is a jewel in the rough

Hanife hanım öncelikle geçmiş olsun dileklerimi sunmak istiyorum. Annenize uyguladıgınız lahana suyunu daha detaylı anlatabilirmisiniz acaba bu dertten muzdarip olan insanlara faydalı olması dilegiyle..
Alt 31 Temmuz 2010, 11:58
EbRu Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)
EbRu EbRu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

EbRu has a reputation beyond reputeEbRu has a reputation beyond reputeEbRu has a reputation beyond reputeEbRu has a reputation beyond reputeEbRu has a reputation beyond reputeEbRu has a reputation beyond reputeEbRu has a reputation beyond reputeEbRu has a reputation beyond reputeEbRu has a reputation beyond reputeEbRu has a reputation beyond reputeEbRu has a reputation beyond repute

geçmiş olsun önce

benimde annem şeker hastası yaklaşık 12 senedir ve malesef ilaçların etkisi az oldugu için ünsülüne başladı günde 4kere oluyor genede 200lerde aşaga inmiyor ekimde araştırma yapılcak neden bukadar yüksek diye cerrahpaşada
lahanayı bende denemek istiyorum daha tetaylı anlatırsan
Alt 31 Temmuz 2010, 12:52

Arkadaşlar ben anneme lahana kürünü 5-6 ay önce uyguladım ,şu anda ölçüleri tam olarak aklımda değil,ibrahim beyin kitaplarını aldım kür şu şekilde yazıyor.
750 veya 800 ml veya 4 su bardağı kaynamakta olan suda 7-8 tane beyaz lahana yaprağını parçalamadan bütün olarak ağzı kapalı şekilde 10 dk haşlayın.
Haşlama esnasında kapağı açarak tahta kaşık yardımıyla yaprakların suyun içinde kalmasına dikkat edin.
Ilıdıktan sonra süzerek suyu alın,aç karnına veya yemeklerden 1 saat sonra sadece 1,5 su bardağı için aç karnına daha etkilidir.
5-6 günlük bu kürde lahana suyunu hergün taze olarak hazırlanması gerekir bir sonraki güne kalan sular kullanılmaz.Haşlanan lahana yapraklarını tüketmeye gerek yoktur.
Bir defada her öğünden sonra 1,5 su bardağı içmekte zorlanırsanız ,bu takdirde günboyu aralıklarla her defasında yarım su bardağı içerek kürü uygulayabilirsiniz.
Şeker hastalarının yılda 3-4 kez bu kürü uygulamalarında fayda var,tabiki doktor kontrollerinide kesinlikle aksatmamak gerek.Benim niyetim annemin şu anda şekeri iyi gittiği için birde bu ölçüde tüketmekte zorlanıcığı için kış meviminde bu kürden yarım ölçü yapıp sabah akşam içirmek.
Arkadaşlar bu kürü hamilelerin uygulamamaları gerek.
Arkadaşlar lahanın kış mevsiminde kullandığımız beyaz lahanadan olması gerek özellikle yazın gördüğümüz küçük lahanalar küre uygun değil,Rabbim şifa bekleyen bütün hastalara yardım etsin.
Arkadaşlar benim nacizane tavsiyem İbrahm saraçoğolunun sitesini ziyaret edin kitaplarına ,bitkiler bölümüne bir göz atın ,ben kitaplarını okudukça şükrediyorum Allah ne nimetler vermiş.

Konu hanifeferide tarafından (31 Temmuz 2010 Saat 13:01 ) değiştirilmiştir.
Alt 31 Temmuz 2010, 19:06
çeyizci Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)
çeyizci çeyizci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

çeyizci is a jewel in the roughçeyizci is a jewel in the roughçeyizci is a jewel in the rough
Standart lahana suyu

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler umarım faydalı olur..
Alt 08 Eylül 2010, 00:34
Dilek HH Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)
Dilek HH Dilek HH isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Dilek HH has a reputation beyond reputeDilek HH has a reputation beyond reputeDilek HH has a reputation beyond reputeDilek HH has a reputation beyond reputeDilek HH has a reputation beyond reputeDilek HH has a reputation beyond reputeDilek HH has a reputation beyond reputeDilek HH has a reputation beyond reputeDilek HH has a reputation beyond reputeDilek HH has a reputation beyond reputeDilek HH has a reputation beyond repute

kesinlikle anneme diyecegim
Alt 08 Eylül 2010, 00:45
@gül@ Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)
@gül@ @gül@ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

@gül@ is an unknown quantity at this point

Çok çok geçmiş olsun paylaşımınız için çok teşekkürler

http://www.forumkadin.com/signaturepics/sigpic1474_1.gif
Alt 08 Eylül 2010, 03:21

sevdiğinize gül verin cümlesi çok hoş bende bloğumda paylaşayım teşekkürler
Alt 18 Eylül 2010, 23:58
@gül@ Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)
@gül@ @gül@ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

@gül@ is an unknown quantity at this point

bende çok seviyorum bu cümleyi blogcum da da ilk bu cümle yer alıyor..

http://www.forumkadin.com/signaturepics/sigpic1474_1.gif

Paylaş

Etiketler
hastaligi, lahana, seker

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil