Forum KADIN - Kadına Dair Herşey
Alta Git

Go Back   Forum KADIN - Kadına Dair Herşey > Beslenme & Diyet > Diyet - Sağlıklı Beslenme

Diyet - Sağlıklı Beslenme Bulimia ve Anoreksiya : Yeme bozukluğu ile ilgili konuların tartışıldığı, farklı diyet ve beslenme kurleri ve sağlıklı beslenme başlıklarının olduğu Bölüm

Kilo Vermek İsterken Almayın!

Diyet - Sağlıklı Beslenme

Seçenekler Stil
Alt 12 Mayısıs 2017, 19:26
tugceersoy tugceersoy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tugceersoy is an unknown quantity at this point
Standart Kilo Vermek İsterken Almayın!

Malum yaz kapıda. Çeşit çeşit sebzeler, rengarenk meyveler tezgahlarda yerini aldı. Benimde en sevdiğim meyveler yaz meyveleri tabi ki ama aşırı miktarda tüketildiğinde onların bile kilo aldırdığını belirtmek isterim. Çoğu kadın bahar aylarında diyet yaparak yaza fit girmek istiyor. Sizinde onlardan biri olduğunuzu düşünüyorum. Zayıflamak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken ufak püf noktaları var. Tartıda bir sürprizle karşılaşmamanız için size az kalorili gibi gözüken ama tükettiğinizde kilo vermenizi durdurabilecek hatta kilo almanızı sağlayacak hatalardan bahsedeceğim.
Doğru Ara öğün Tercihleri
Çoğu diyetisyen ara öğün tercihlerine dikkat çekiyor. Diyet yapan kadınların kafasını karıştıran noktalardan biri de ara öğünler. Yanlış yapılan ara öğünler kilo alımına bile neden olabilir.
Ara öğünlerde paketli gıdalardan mümkün olduğunca uzak durmak en doğrusu olacaktır. Light adı altında satılsalar bile kalori değerleri diğer paketli ürünlerle neredeyse aynı. İlla tüketecekseniz bile içeriklerini iyice kontrol etmenizde yarar var. Bana sorarsanız bir meyve veya kuruyemiş, yanında da bir bitki çayı tüketmek en doğrusu. Kilo vermeye çalıştığım tüm dönem boyunca ara öğünlerimi bu şekilde yaptım ve bir zararını görmedim. Ben genellikle yeşil kahveyi tercih ediyordum. Benim için spordan önce kuruyemiş+yeşil kahve ikilisini tüketmek enerji vermesi açısından çok doğru bir tercih oluyordu. Yeşil kahveyle ilgili detaylı bilgi almak isterseniz aşağıdaki yazılarıma bakmanızı tavsiye ederim.
1-Yeşil Kahve Çekirdeği Gerçekten İşe Yarıyor mu?
2-Yeşil Kahve Çekirdeği Zararlı mı?
3-Mucizevi Destekçim - Yeşil Kahve
Şok Diyetler
Kilo vermek isterken kilo almanızı sağlayacak en önemli noktalardan biri de şok diyetler. Kilo aldırmasının sebebi aniden verilen kiloların fazlasıyla geri geliyor olması. Daha önce mutlaka “Kilo verdim ama fazlasıyla geri aldım.” diyen insanları duymuşsunuzdur. Bu tarz geri alma olayları genellikle şok diyetlerden sonra gerçekleşiyor. Sabırsız olmamalı ve sağlıklı beslenmeyi hayatınızın merkezine oturtmalısınız. Ömür boyu mümkün olduğunca sağlıklı beslenmeye çalışmak, ideal kilonuzu korumanıza yardımcı olacaktır. Acele ederek kendinizi aç bırakmanıza gerek yok. Bende daha önce bu tarz diyetlerden çok fazla yaptım ve 100 kiloya kadar çıkmamın sebeplerinden biri de bu tarz diyetlerdi. Bıraktığınızda fazlasıyla geri alacağınıza emin olabilirsiniz.
Bugün ki yazımda bahsettiğim Yeşil Kahve Çekirdeği’ni denemeyi düşünürseniz satış sayfasına göz atabilirsiniz link aşağıda. Şimdilik görüşmek üzere sağlıkla kalın.

Yeşil Kahve Çekirdeği’ni incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş

Etiketler
diyet, kilo verme, yeşil kahve, zayıflama

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil