Forum KADIN - Kadına Dair Herşey
Alta Git

Go Back   Forum KADIN - Kadına Dair Herşey > Yurt içi ve yurt dışı > Ne nerede nasıl

İstanbul'da ev tutmak

Ne nerede nasıl

Seçenekler Stil
Alt 29 Haziran 2017, 10:38
uçanbalon uçanbalon isimli Üye şimdilik offline konumundadır

uçanbalon is an unknown quantity at this point
Standart İstanbul'da ev tutmak

Herkese merhaba,

Geçen sene üniversiteyi kazanıp Trabzon'a yerleşmiştim. İki arkadaş bir yurt odasını paylaştık bir sene boyunca... Çok da güzel anlaştık. Her şey yolundaydı. Birbirimizi hiç tanımamamıza rağmen hiçbir sorun yaşamadık neyse ki. Bu büyük ihtimalle yetiştirilme tarzlarımızın çok ama çok benzemesinden kaynaklandı. İyi de olmuş diyorum şimdi düşününce, iyi ki Esra'yla 1 sene boyunca aynı odayı paylaşmışız! Odamızın içerisinde her yurtta olduğu gibi eşyalar vardı ama yine de biz banyo aksesuarları almayı tercih ettik. Çünkü sonuçta hijyenin başlangıç noktasıdır banyo ve oradaki aksesuarların herkes tarafından kullanılmamış olması da en iyisidir. Banyo aksesuarları için zaten yurdun arka tarafında bulunan küçük bir züccaciye dükkanı bile bize yetti. Zaten bütçemiz de çok dardı, o yüzden mağaza mağaza gezmemize de bir anlam yoktu.
Neyse gelelim bu seneye... Benim hedefim zaten Trabzon'da 1 sene okuyup ortalamamı en yüksek seviyelerde tutup İstanbul'a gelmekti. Çünkü hayallerimde hep üniversiteyi İstanbul'da okumak ve sonrasında da bu şehirde çalışmak vardı. Eylül ayı itibariyle artık İstanbul'da olacağım... Bakalım oralar nasıl olacak, çok merak ediyorum. Hem sosyal hayatımı hem okul hayatımı... Konaklama konusunu da bu sefer yurt olarak ayarlamak istemedim, bir iki yurt gezdim ama çok iyi durumda değilllerdi... Trabzon'daki gibi temiz olanlar da dünya para... o paraya zaten eve çıkarım diye düşünüyorum. Şimdilik Avcılar tarafında küçük bir daire kiraladım. Ağustos 20'si itibariyle de evime taşınıyorum. Ev aslında eşyalı ama ben yine bir iki ufak eşya alıp kendi zevkimi de yansıtmak istiyorum... Belki ufacık bir halı, bir lamba, bir masa örtüsü gibi... Ev tekstili satan bir sürü mağaza gördüm Avcılar'da... Bir çoğu da uygun fiyatlıydı ama yine de AVM gezmeli miyim sizce? İstanbul'da yaşayanlar daha iyi bilir aradaki fiyaları aslında... Yardımlarınız için teşekkürler.

Paylaş

Etiketler
banyo aksesuarları, ev tekstili

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil