Forum KADIN - Kadına Dair Herşey
Alta Git

Go Back   Forum KADIN - Kadına Dair Herşey > Beslenme & Diyet > Genel Bilgiler

İstanbul'un en güzel semtleri

Genel Bilgiler

Seçenekler Stil
Alt 01 Ağustos 2017, 09:57
uçanbalon uçanbalon isimli Üye şimdilik offline konumundadır

uçanbalon is an unknown quantity at this point
Standart İstanbul'un en güzel semtleri

Arkadaşlar merhaba,
Senelerdir Bakırköy'de oturuyorum. Ama artık taşınmak istiyorum. Buralar maalesef ki inanılmaz kalabalık olmaya başladı... ne arabanı park edecek otopark var ne de çocuğunun oynayabileceği bir oyun parkı var... berbat bir semt oldu çıktı başımıza burası... sizlerden de bu nedenle bir yardım talebinde bulunuyorum. ben internetten araştırmamı yaptım ama sizlerin de fikirleri benim için oldukça değerli... o yüzden lütfen sizler de yaşamak için en uygun gördüğünüz İstanbul semtlerini benimle paylaşabilirseniz çok ama çok sevinirim.. "İstanbul'da yaşam kalitesi en yüksek olan ilçeler Beşiktaş, Kadıköy, Bakırköy, Şişli ve Fatih olurken, yaşam kalitesi en düşük ilçeler ise Arnavutköy, Sultanbeyli, Şile, Sultangazi ve Esenler şeklinde sıralandı." deniyor ama ben Bakırköy ve Fatih için bu duruma katılmıyorum... bu 2 semt inanılmaz kalabalık... Aynı zamanda şöyle bir şey daha okudum... "İstanbul'da yaşanmak istenen yerler ise Beşiktaş'ın Bebek, Etiler, Arnavutköy semtleri, Kadıköy'ün Caddebostan, Fenerbahçe, Suadiye semtleri, Üsküdar'ın Kuzguncuk ve Çengelköy semtleri, Adalar ile Sarıyer'in İstinye, Yeniköy, Tarabya semtleri oldu."
Buna katılıyorum mesela Kuzguncuk ve Fenerbahçe hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu semtler bana oldukça çekici geliyor. Yaklaşık 20 yıldan fazladır yaşadığım Bakırköy'den kaçarak uzaklaşacağım için de üzülüyorum ama bu hale getirenler utansın. Evden en fazla yorganımı, yastığımı ve son aldığım alez imi alıp çıkarım.. beni bu raddeye getirdiler maalesef.
Gelelim yine İstanbul'un en yaşanılası semtlerine...
Emirgan
Bahçeköy
Galata
Üsküdar
Bebek
Kuzguncuk
Tarabya
Beykoz

Semtimi seçtikten sonra sizlere en iyi ev tekstili markalarını ve büyük mağazalarını da soracağım elbette ki ev taşıma evresinde de sizden öğreneceklerim baya var diye düşünüyorum.

Paylaş

Etiketler
guzel, semtleri, İstanbulun

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil